«Дивовижне відчуття». 1-й мер Сомалі в США поділяє своє бачення

By | June 11, 2024


Портленд, штат Мен (AP) — Дека Далак — перша іммігрантка з Сомалі, яка стала мером американського міста, але вона описує свій підйом у місцевій політиці як дуже старомодний.

53-річний Далак став мером Південного Портленда, четвертого за величиною міста штату Мен, у понеділок. Вона втекла з Сомалі на початку 1990-х років, коли почалася війна, і оселилася в прибережному місті з населенням близько 25 000 осіб у 2008 році, знайшовши роботу в соціальній роботі.

У 2018 році виборці обрали Далак до міської ради Південного Портленда, а цього року рада з семи членів обрала її на посаду мера міста. Вона сказала, що її обрання відбулося після багатьох років волонтерства та побудови стосунків у громаді — такої самої кампанії від дверей до дверей, яка почала кар’єру незліченних політиків до неї.

«Це дивовижне відчуття, але я не думаю, що це віха, яку можна досягти, якщо ви не побудуєте стосунки з різними людьми», – сказав Далак. «Це сприяло тому, що я перебуваю сьогодні».

Джейлані Хусейн, виконавчий директор організації з громадянських прав мусульман у штаті Міннесота, відстежив зростання сомалійських політиків у США, підтвердив, що Далак першим став мером міста.

Її обрання слідує за тенденцією збільшення політичної участі сомалійських іммігрантів за останнє десятиліття, сказав Хусейн. Також важливо, що Далак був обраний у місті, де немає великого сомалійського виборчого блоку, що принесло користь деяким політичним новачкам у Міннесоті, сказав Хусейн.

«Її перемога надзвичайно унікальна, і вона також показує, що американці сомалійського походження беруть участь у демократії, а не лише в голосуванні», – сказав він.

Зараз у США є близько 30 виборних посадових осіб сомалійського походження, хоча ще в 2006 році їх не було, сказав Хусейн. Найбільше піднявся депутат від Демократичної партії Ільхан Омар з Міннесоти, який був обраний у 2018 році.

Вплив сомалійських іммігрантів повільно зростає в штаті Мен, де протягом останніх двох десятиліть проживало невелике сомалійське населення. Наразі населення штату налічує понад 10 000 осіб, і в основному проживає в Льюїстоні, де Далак прожив кілька років, і в Портленді. Південний Портленд, який на 90 відсотків є білим, має меншу сомалійську громаду, ніж ці міста.

Сафія Халід була першою сомалійською американкою, обраною до міської ради Льюїстона в 2019 році, а Піус Алі був першим мусульманином африканського походження, обраним на посаду в штаті в 2013 році як член шкільної ради Портленда. Алі, який родом із Гани, зараз є членом міської ради Портленда. Він сказав, що постійне зростання участі африканської іммігрантської спільноти штату Мен надихає.

«Це дуже хороша віха не тільки для міст, але й для штату», – сказав Алі.

Що стосується її перебування на посаді мера, Далак сказала, що вона планує зосередитися на різноманітності, захисті навколишнього середовища та доступному житлі.

«Ми інклюзивне місто, і ми хочемо, щоб люди відчували себе так, коли вони тут», – сказав Далак.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *