Комуністи Китаю ганьблять демократію США перед самітом Байдена

By | April 3, 2024


ПЕКІН (AP) – Комуністична партія Китаю в суботу взяла на себе американську демократію, різко критикуючи глобальну саміт демократії Наступного тижня його прийме президент Джо Байден і вихваляє переваги його системи управління.

Партійні чиновники поставили під сумнів, як поляризована країна, яка невдало реагувала на COVID-19, може читати лекції іншим, і сказали, що зусилля змусити інших копіювати західну демократичну модель «приречені на провал».

The жорстка риторика відображає зростаюче зіткнення цінностей, яке потрапило в центр уваги, оскільки Китай стає глобальною державою. Питання полягає в тому, чи можуть Сполучені Штати та інші провідні демократії мирно співіснувати з могутньою авторитарною державою, дії якої суперечать західній моделі, яка вийшла переможцем наприкінці холодної війни.

Пандемія виявила дефекти в американській системі, сказав Тянь Пейян, заступник директора Управління політичних досліджень Комуністичної партії. Він звинуватив високу кількість загиблих від COVID-19 у США політичними суперечками та розділеним урядом від найвищого до найнижчого рівня.

«Така демократія приносить виборцям не щастя, а катастрофу», – сказав він на прес-конференції, щоб оприлюднити урядову доповідь про те, що Комуністична партія називає своєю формою демократії, яка твердо знаходиться під партійним контролем.

Ані Китай, ані Росія не входять до числа приблизно 110 урядів, які були запрошені на дводенний віртуальний «Саміт за демократію» Байдена, який розпочнеться у четвер і буде присвячений питанням зміцнення демократії, захисту від авторитаризму, корупції та прав людини.

The участь Тайваню, самоврядна демократія, яка, за словами Китаю, повинна бути під його правлінням, ще більше розлютила Пекін.

Відносини США і Китаю залишаються напруженими, незважаючи на віртуальні саміт між Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном минулого місяця. Американський президент неодноразово висловлював розбіжності з Китаєм у своєму ширшому закликі до США та їх союзників продемонструвати, що демократії можуть запропонувати людству кращий шлях до прогресу, ніж автократія.

Комуністична партія керує Китаєм одноосібно з 1949 року. У ній говориться, що різні погляди відображаються через консультативні органи та виборні комітети сільських і жителів, але більшість публічної критики замовчується цензурою, а іноді й арештами.

Партія стверджує, що сильне центральне керівництво необхідне для підтримки стабільності в країні, що розповсюджується, яка була розколотою розколами та війнами протягом століть.

«У такій великій країні з 56 етнічними групами та понад 1,4 мільярда людей, якщо не буде партійного керівництва, … і ми підтримуємо так звану демократію Заходу, буде легко зіпсувати речі, і демократія буде працювати навпаки, — сказав Тянь.

Китай звинувачують у масовому ув’язненні, катуванні та інших порушеннях прав людини, оскільки він встановлює контроль над етнічними спільнотами у своїх віддалених західних регіонах Тибету та Сіньцзяну. Партія відкидає звинувачення і стверджує, що викорінює екстремізм і сепаратистські рухи.

Нещодавні труднощі, з якими стикаються деякі західні демократії, додали лідерам Комуністичної партії більше впевненості у своїй системі, коли вони намагаються перетворити Китай на глобальну державу. Державні ЗМІ часто посилаються на хаос повстання в Капітолії США після останніх президентських виборів. У звіті, опублікованому в суботу, говориться, що «сучасний світ стикається з проблемами надмірної демократії».

Китайські чиновники часто звинувачують США та інших у використанні демократії як прикриття, щоб спробувати придушити підйом Китаю, це звинувачення повторював на прес-конференції Сюй Лінь, віце-міністр відділу реклами партії.

«США називають себе «лідером демократії», організовують і маніпулюють так званим самітом за демократію», – сказав він. «Насправді це розправляє та гальмує країни з різними соціальними системами та моделями розвитку в ім’я демократії».

Сюй назвав недемократичним, щоб інші вимагали своєї форми демократії, сказавши, що вони самі мають неоднозначний досвід.

«Їхнє внутрішнє управління заплутане, але вони вказують пальцем на інші демократії та критикують їх», – сказав він. «Це та демократія, яку вони рекламують?»

___

Письменник Associated Press Аамер Мадхані з Вашингтона, округ Колумбія, зробив внесок у цю доповідь.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *